Mini Transat 2015

Mini Transat 2015 – najtrudniejsze na świecie wyzwanie żeglarzy- samotników w klasie MINI 6.50. Kpt. Radek Kowalczyk, polski specjalista tej klasy, wystartuje na nowej, bardzo nowoczesnej jednostce, którą niedługo zaprezentujemy. Dzięki temu liczymy na najlepszy w historii polskich startów Mini 6.50 wynik. Szczegóły na bieżąco na naszej stronie..

25.04.2015 Jacht jest już w 80% zaawansowania prac. Dzięki wsparciu Partnera – stoczni Yacht Service powstaje najnowocześniejsza konstrukcja Mini w Polsce i jedna z najnowocześniejszych obecnie w Europie.

Na tym właśnie cudzie techniki Radek zamierza poprawić wynik naszego żeglarskiego guru—Kuby Jaworskiego, który na Spanielku stanął na podium regat MiniTransat. Co ważne, Radek będzie pierwszym w historii Polakiem, który w tych arcytrudnych regatach wystartuje po raz drugi!

PODSUMOWANIE:

Po udanych startach technicznych w regatach kwalifikacyjnych Radek stanął na starcie MINI TRANSAT 2015. Pomimo kłopotów technicznych z bukszprytem i kabestanami pierwszy etap zakończony na kanaryjskiej wyspie Lanzarote udało się zakończyć z całkiem dobrym wynikiem. Przerwa pomiędzy etapami dała możliwość usunięcia wszystkich problemów i do głównego etapu Radek wystartował z zamiarem walki o czołowie miejsca w klasie Proto. Niestety w nocy 3 listopada na otwarym ocenie Mini 894 Radka uderzyło w dryfującą przeszkodę przy prędkości ponad 11 węzłów co spodowało katastrofalne skutki i tylko dzięki sprawnej akcji ratunkowej wszystko skończyło się dobrze dla skippera, który zmuszony był porzucić na wpół zatopiony jacht.