TEAM

 

 

RADOSŁAW KOWALCZYK — bardzo doświadczony żeglarz samotnik. Jeden z najlepszych polskich żeglarzy w klasie mini650. Członek Zarządu Klubu Żeglarzy Samotników. W roku 2011 ukończył jedne z najniebezpieczniejszych w świecie regat samotnych żeglarzy MINI TRANSAT (Francja-Brazylia 8000km), przy czym jako pierwszy w historii Polak ukończył szereg niezwykle trudnych regat kwalifikacyjnych w czasie krótszym niż rok. W 2013 uzyskał ponownie kwalifikację do tej imprezy, m.in. zajmując 3 miejsce w klasie Proto w znanym wyścigu MINI FASTNET ale z powodu awarii jachtu nie mógł wystartować w MiniTransat 2013. W 2015 wystartował ponownie na ultranowoczesnej jednostce Proto (Calbud 894), niestety po kilku dniach od startu drugiego etapu, w nocy przy dużej prędkości uderzył w niezidentyfkowany obiekt, co spowodało katastrofalne uszkodzenia i został z wraku ewakuowany w czasie nocnej akcji ratunkowej

 

.

 

KRYSTIAN SZYPKA — członek Klubu Żeglarzy Samotników. Kapitan i instruktor. Trzy udane starty w regatach samotników o puchar Poloneza oraz także trzykrotnie w najtrudniejszych bałtyckich regatach—Bitwa o Gotland.  W 2011 roku zrealizował projekt Sunrise Europe Challenge opływając w 20 dni Europę zachodnią z Gibraltaru do Świnoujścia. W 2013 ukończył na 3 miejscu w klasie Jester legendarne i nadal jedne z najtrudniejszych na świecie regaty samotników OSTAR przez północny Atlantyk. W Bitwie o Gotland 2015/16 jako organizator zajmował się bezpieczeństwem zawodników z pokładu jachtu osłonowego Delphia 47.

 

ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI—członek Klubu Żeglarzy Samotników, kapitan jachtowy i motorowodny z 30-letnim doświadczeniem żeglarskim. Instruktor żeglarstwa i organizator ogromnej ilości rejsów morskich i oceanicznych także na żaglowcach. Od wielu lat właściciel legendarnego jachtu s/y KARFI typu Taurus, który od początku ścigał się m.in. w Regatach o Puchar Poloneza. Więcej na stronie www.rejsy.szczecin.pl

 

JACEK ZIELIŃSKI —członek Klubu Żeglarzy Samotników, twórca jednego z czołowych polskich portali żeglarskich Sailbook.pl, Bardzo doświadczony żeglarz i regatowiec oraz pomorski promotor żeglarstwa. Niezliczone sukcesy regatowe, w tym m.in. najdłuższe polskie załogowe regaty Sailbook Cup oraz najtrudniejsze regaty samotników na Bałtyku—Bitwa o Gotland. W obu tych imprezach Jacek jest także organizatorem. Na koncie także m.in. tytuł Mistrza Polski w klasie KWR.

 

ANDRZEJ KOPYTKO—członek Klubu Żeglarzy Samotników. Opolski żeglarz samotnik, który od kilku lat pracuje nad swoim startem w regatach OSTAR 2017 (stworzył projekt Ocean17). Na swojej Delphii 37GT (wersja sportowa znanej konstrukcji) startował już w wielu regatach, także samotników (Polonez, Bitwa o Gotland), wcześniej m.in. bardzo udany start w Polonez Cup na jachcie Delphia 40.3 (Polska Miedź). www.ocean17.pl. Andrzej w regatach OSTAR 2017 wystartuje w barwach swojego miasta a jego jacht nosił będzie imię s/y OPOLE. Czuwamy nad wszystkimi aspektami przygotowań i treningów i liczymy na bardzo dobry wynik Andrzeja.

 

MACIEJ MURAS—kolejny samotnik, który za cel obrał sobie start w OSTAR. Rybnicki żeglarz, który opłynął niemal cały świat, zarówno na jachtach jak i żaglowcach. Bardzo duże doświadczenie w żegludze solo, przerodziło się w pasję regat samotniczych. Zaczęło się od Polonez Cup, następnie duże wyzwanie w 2015 i 2016 roku podczas udanych startów w Bitwie o Gotland a teraz przyszła kolej na Atlantyk, który na trasie regat OSTAR zmusza do żeglugi pod wiatr, falę i prąd w regularnie sztormowych warunkach i brutalnie weryfikuje umiejętności i wytrzymałość żeglarza samotnika.

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl