Plany, plany i działania

Po bardzo efektownym żeglarsko okresie 2011-13 OceanTEAM utrzymuje tempo! Udało nam się m.in. wystartować w renomowanych regatach Mini Transat 2011, OSTAR 2013, UK Fastnet 2013 i wielu innych ale także zorganizować najtrudniejszy wyścig Bałtyku—Bitwa o Gotland i wesprzeć inne oceaniczne i pełonomorskie projekty, jak chociażby Zew Oceanu czy Baltic Loop. Czas na plan 2014-16:

Start projektu Mini Transat 2015 już w maju tego roku. Po udanym starcie Radka w 2011 roku w tych najtrudniejszych — ze względu na wielkość jachtów — atlantyckich, samotniczych regatach oraz dramatycznym przebiegu UK MiniFastnet w 2013 czas na nowe podejście to tego wyzwania. Nowoczesny jacht wg projektu czołowego francuskiego projektanta Etienne Bertranda już powstaje we Francji. Będzie on niedługo gotowy do żeglugi! Zaplanowano więc pierwsze starty w serii regat klasyfikacyjnych już tego lata. Spośród blisko 400 chętnych eliminacje wyłonią zaledwie 80 żeglarzy z całego świata, ktorzy staną na starcie Mini Transat 2015. Plan na 2014 jest więc prosty: wywalczyć miejsce na liście startowej, a łatwo nie będzie.

Lato to bałtyckie regaty, którym patronuje prestiżowy Klub Żeglarzy Samotników. OceanTEAM jest partnerem strategicznym na mocy umowy z Klubem, angażujemy się zatem w realizację przedsięwzięć takich jak m.in. Regaty SailbookCup, Unity Line i Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland—najtrudniejsze regaty na naszym morzu dające kwalifikacje do oceanicznych regat na całym świecie. Jesienią powrót do klasy Mini i samotnicze starty w Valencji i Barcelonie oraz przygotowania do startu w AZAB 2015, w których Krystian jest już na liście startowej. Dodatkowo możliwe będzie pożeglowanie z nami: Sunrise stacjonujący na Bałtyku zaprasza na pokład z Krystianem, Quick Livener z Jackiem jak zwykle będzie startował w większości polskich regat a Karfi z Andrzejem zaprasza amatorów ciepłych atlantyckich klimatów do żeglowania wśród przepięknych Wysp Kanaryjskich (nasza baza na Fuerteventurze).

A na deser…. start przygotowań do rejsu solo dookoła Ziemi trasa pod wiatr! Do tej pory dokonało tego zaledwie 6 żeglarzy samotników na świecie — w tym nieżyjący już niestety nasz rodak Tomasz Lewandowski. Projekt właśnie ruszył i juz tego lata do Polski zawinie jacht klasy Open 60 (dawna IMOCA6) — nowy nabytek oceanTEAM. Jest to jacht dwumasztowy — przgotowany do oceanicznej żeglugi pod wiatr. Ten rejs to ogromne wyzwanie wymagające  wieloetapowych przygotowań. Juz za 2 lata w tym największym wyzwaniu polskiego żelarstwa oceanicznego ostatnich lat wystartuje żeglarz z zespołu OceanTEAM. W ramach tegorocznych treningów na Bałtyku, będzie można dołączyć do zespołu i poczuć emocje ekstremalnej żeglugi na własnej skórze. Żeglarzy i sympatyków mocnych wrażeń serdecznie zapraszamy na pokład!

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl