Jachty

s/y CALBUD, MINI 650
(ex.s/yOCEAN650)

Jacht przygotowany do pokonania Atlantyku. Solidny i nowoczesny spełniający rygorystyczne wymogi pomiarowe Klasy Mini. Jacht na którym kpt. Radosław Kowalczyk pokonał Atlantyk w tegarach Mini Transat 2011. Typ PROTO, jacht wybudowany pracą i staraniem kpt. Radka Kowalczyka. Nowoczesne rozwiązania w zakresie ożaglowania dają tym na pozór niewielkim jachtom ogromne możliwości w żegludze oceanicznej. W roku 2010 i 2011 jacht zaliczył wiele wymagających regat pełnomorskich i oceanicznych we Francji, Włoszech, Anglii, Hiszpanii by w końcu we wrześniu 2011 wystartować w najbardziej prestiżowym wyścigu żeglarzy samotników Mini Transat z La Rochelle we Francji do Salvador de Bahia w Brazylii.

 

 

 

 

 

s/y SUNRISE, FARR 37


s/y KARFI typ TAURUS

s/y QUICK LIVENER, Sigma 362

Oceaniczny jacht regatowy. Typ FARR37 zbudowany w amerykańskiej stoczni Dickerson Boat Builders wg projektu Bruce’a Farr’a. Slup o długości 11.4m, zanurzeniu 2.13m i ożaglowaniu podstawowym 80m2. Wielokrotnie przepłynął Atlantyk, odniósł wiele sukcesów w regatach oceanicznych na wodach USA. Szybka i bezpieczna jednostka, w pełni przygotowana do jednoosobowej żeglugi oceanicznej. Wyposażony m.in. w hydrauliczny system obsługi naciągu achtersztagu, obciągacza bomu i liku tylnego grota, zaawansowany osprzęt regatowy, bogate wyposażenie elektroniczne i nawigacyjne oraz niezbędny na oceanie zestaw bezpieczeństwa.

10.11.2016 Z przykrością informujemy, że nasz s/y SUNRISE zatonął na Bałtyku w nocy 20.10.2016, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym wypadku

 

 

 

 

W 1972 roku powstał drugi z rodziny wspaniałych Taurusów—KARFI, na którym dowództwo objął kpt. Jerzy Siudy. Wprowadzone w jego konstrukcji niewielkie poprawki sprawiły, że KARFI przez kilka następujących po sobie sezonów nie oddał palmy pierwszeństwa w Mistrzostwach Polski. Udział w zagranicznych imprezach był jednak utrudniony i to było główną przyczyną, że ten doskonały—jak na tamte czasy – jacht nie zabłysnął na światowych arenach.
O doskonałej konstrukcji jachtu może świadczyć fakt, że jeszcze kilka lat po wodowaniu—gdy pływały już jachty nowszych konstrukcji—startując na KARFIM kapitan Czesław Gogołkiewicz wygrał VII Bałtyckie Regaty Żeglarzy Samotnych. 9 czerwca 1979 r. zameldował się na mecie, wyprzedzając o 8 godzin następnego zawodnika i zdobywając aż trzy główne nagrody.

Więcej na stronie: http://www.rejsy.szczecin.pl/jachty/karfi_40.htm

 

 

 

 

 

Doskonale znany na polskim wybrzeżu jacht, który startuje z powodzeniem w większości imprez regatowych w Polsce. Nowocześnie wyposażony i doskonale, pomimo turystycznej konstrukcji, radzący sobie w regatach krótko i długodystansowych. Sigmy znane są na świecie ze swojej dzielności morskiej i doskonałej (jak na czasy swojej produkcji) konstrukcji. Więcej na www.sailbook.pl

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl