Podsumowanie i dalsze plany

4.03.2016

Właśnie minęło 5 lat naszej działalności! Od czasu kiedy w małym szczecińskim mieszkaniu Radka zawiązano OceanTEAM wiele się wydarzyło, o czym parę słów znaleźć można w naszej historii na stronie. Startowalismy sami (Ostar, MiniTransat dwukrotnie, Fastnet i inne topowe regaty w Europie), wspieraliśmy innych (Szymon Kuczyński, Sailbook Cup, Polonez Cup, Baltic Loop,..) no i stworzyliśmy Wielką Żeglarską Bitwę o Gotland—regaty bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa, o których głośno już nie tylko w Polsce.

Ostatni rok to głównie dwa wydarzenia. Start Radka w MiniTransat zakończony przed czasem w dramatycznych okolicznościach podczas akcji ratunkowej na Atlantyku oraz IV Bitwa o Gotland—Delphia Challenge, która w tym roku była też chwilami dramatyczna ale jak zwykle we wspaniałem atmosferze święta elity samotniczengo żeglarstwa.

Nie ustajemy w naszych działaniach promocji pozytywnego oblicza polskiego żeglarstwa morskiego. Sukcesy osiągamy i pomagamy w ich osiaganiu innym, dzięki temu, że jest to nasza pasja a nie sposób na życie. Wszystkie projekty były i są non-profit a dzięki wsparciu sympatyków, kibiców i partnerów udaje nam się tworzyć wydarzenia coraz bliższe poziomem do imprez światowych. 

W tym roku na plan pierwszy powraca OSTAR—legenda samotniczych wyścigów oceanicznych, do dzisiaj jedne z najtrudnieszych regat na świecie, co potwierdzają także topowi zawodowi żeglarze oceaniczni. Północny obszar Atlantyku w żegludze na zachód to jedno z największych wyzwań jakie może podjąć żeglarz. Po sukcesach Asi Pajkowskiej i Krystiana Szypki w roku 2013 przyszedł czas na kolejnych śmiałków, którzy wystartują w barwach OceanTEAM.pl w roku 2017. Już wkrótce więcej o tym (także w czasie targów Wiatr i Woda w Warszawie w dniu 13 marca)

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl