Nominacje i nagrody!

20.01.2014

Trwają podsumowania sezonu 2013 i przy okazji także wręczanie tradycyjnych żeglarskich nagród. Miło nam poinformować, że po raz kolejny mamy w nich swój udział. Po sukcesach Radka w roku 2011 i nagrodach dla Krystiana i Bitwy o Gotland w 2012 przyszedł czas na nagrody i nominacje zwiazane ze startem Krystiana w OSTAR 2013. W minioną sobotę 18 stycznia w czasie fantastycznie zorganizowanej V Pomorskiej Gali Żeglarskiej rozdano jedne z najwazniejszych w Polsce nagród—Kryształowe Żagle. Krystian Szypka otrzymal nominację do nagrody Żeglarz Roku, natomiast projekt OSTARforDYDEK, którego byliśmy współorganizatorem wraz z Fundacją Helios i POZŻ otrzymał nagrodę za Najlepszy Żeglarski Projekt Roku. Krystian odebrał tą nagrodę wraz z Łukaszem Dubielą—prezesem Fundacji Helios z rąk prezesa PZŻ Wiesława Kaczmarka. Biorąc pod uwagę, jak znamienici żeglarze i projekty zostały nominowane możemy być naprawde szczesliwi z tych sukcesów.

Krystian uzyskał także trzecie miejsce w plebistycie Żeglarz Roku zorganizowanym przez Magazyn Wiatr, o czym pisaliśmy poprzednio oraz niezwykle prestiżowe wyróżnienie Rejs Roku w ramach przyznawanych co rok, bodajże najważniejszych żeglarskich nagród—Srebrny Sekstant. Gala odbędzie się tradycyjnie w Dworze Artusa w Gdańsku w dniu 7 marca 2014.

Także Fundacja Szkoły pod Żaglami kapitana Krzysztofa Baranowskiego przyznała Krystianowi Szypce nominację do nagrody Żeglarz Roku 2013. Wręcznie tych nagród odbędzie się w Centum Olimpijskim w Warszawie w dniu 29 stycznia. Oczywiście już sama nominacja jest dla nas niezwykle cenną nagrodą.

Dziękujęmy wszystkim za uznanie i obiecujemy, że postaramy się zasłużyć no kolejne nagrody w nadchodzących sezonach żeglarskich

/zdj. Tadeusz Lademann/

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl