10 dni do startu Memoriału Edwarda Zajaca

11.09.2013

Na 10 dni przed startem lista startowa Memoriału Edwarda „Gale” Zająca w ramach drugiej edycji regat Bitwa o Gotland nie powiększyła się o kolejne zgłoszenia, natomiast wielu żeglarzy rozważa jeszcze możliwość startu.

Są to najtrudniejsze i najdłuższe na Bałtyku regaty samotników, więc decyzja o starcie w tak wymagającym wyzwaniu wymaga dogłębnego przemyślenia pod kątem możliwości żeglarza i jego jachtu. Potencjalni zawodnicy analizują zatem pierwsze pojawiające się już prognozy długoterminowe dla Bałtyku południowego i centralnego przed podjęciem ostatecznej decyzji i jest to bardzo rozsądne, żeglarsko dojrzałe postępowanie.

Liczymy zatem na co najmniej kilka zgłoszeń „last minute”.

Póki co mamy oczywiście dwóch pewniaków – uczestników ubiegłorocznej edycji Bitwy o Gotland, którzy w związku z zeszłorocznym remisem mają do rozstrzygnięcia rewanż tego pojedynku.

Jacek Zieliński wystartuje na swoim ogierze ze stajni Sigma „Quick Livener”, na którym niedawno wraz z pomorską załogą wywalczył Mistrzostwo Polski w klasie KWR. Krystian Szypka tym razem wystartuje na jachcie Delphia 40 „Polska Miedź” użyczonym przez producenta tych wspaniałych jachtów—firmę Delphia. Oba jachty będą rywalizować w klasie Open o Puchar Bitwy o Gotland, jak również w formule ORC.

Cały czas zapraszamy w imieniu organizatorów, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Klubu Żeglarzy Samotników do zgłaszania się śmiałków-żeglarzy – regaty są bardzo trudne ale satysfakcja z ich ukończenia jest bezcenna!

Przypominamy – brak wpisowego, bezpłatny tracking satelitarny Yeallowbrick dla zawodników i opieka zespołu brzegowego. Dzięki uprzejmości MOSiR Gdańsk zawodników po ukończeniu regat bezpłatnie ugości Marina Gdańsk.

Informacje i zgłoszenia oraz historia poprzedniej edycji na  www.bitwaogotland.pl

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl