CALBUD walczy w klasie MINI!

11.05.2013

Jacht s/y CALBUD (Mini 6.50) wyruszył z Polski drogą lądową do Francji, gdzie został zwodowany i otaklowany. Co ważne wyjazd nastąpił w dniu wypłynięcia s/y SUNRISE z Gdyni, można zatem rzec, że cały OceanTEAM wyruszył do walki w międzynarodowych regatach.

W ramach przygotowań i kwalifikacji do morderczych regat MINI TRANSAT 2013, kpt. Radosław Kowalczyk zaplanował starty w dwóch regatach klasy Mini 6.50: La Trinite—Plymouth oraz jedne z najbardziej renomowanych MINI FASTNET z Plymouth dookoła owianej złą sławą skały Fastnet. Radek startuje wraz z naszym teamowym kolegą  Wojtkiem Szporem.

 

Właśnie zakończyły się rozgrywane na wodach Zatoki Biskajskiej i Kanału La Manche regaty La Trinite—Plymouth - 280 mil żeglugi pomiędzy skałami i mieliznami francuskiej Bretanii oraz największego na świecie zagęszczęnia statków handlowych. Nasi żeglarze (Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor) pokonali trasę w czasie 56 godzin i 33 minut tracąc do najszybszego jachtu na świecie (Magnum) zaledwie 4 i pół godziny. Zważywszy na słabsze możliwości techniczne naszego jachtu to bardzo dobry wynik!

Pierwsza doba to niemal kompletny brak wiatru. Lekkie jachty wysunęły się na prowadzenie z przewagą kilkunastu mil przed CALBUD. Kolejne 2 dni to już tężejący wiatr, dochodzący przed metą nawet do 6B. Polacy żeglowali bardzo dobrze bez błędów taktycznych, bezbłędnie pokonując silne prądy pływowe i odzyskując tym samym dystans stracony pierwszej doby. Przebieg wyścigu można obejrzeć na: http://yb.tl/t2p2013 .

Nasza załoga przebywa obecnie w słynnym angielskim Royal Western Yacht Club of Plymouth. Jacht po kilku naprawach jest gotowy do kolejnych regat startujących w najbliższą niedzielę. Słynnych regat Fastnet UK. W Plymouth wkrótce spodziewany jest także s/y SUNRISE wraz z Krystianem tak więc OceanTEAM na kilka dni opanuje ten słynny brytyjski port :)

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl