SUNRISE w drodze do Plymouth

11.05.2013

Po okresie niezwykle intensywnych przygotowań s/y SUNRISE z kpt.Krystianem Szypką został w niedzielę 28kwietnia bardzo uroczyście pożegnany w gdyńskim basenie jachtowym i o godzinie 12.00 odpłynął w asyście dziennikarzy i przyjaciół w kierunku brytyjskiego portu Plymouth, gdzie 27 maja nastąpi start regat OSTAR2013.

Uroczystość pożegnania była krótka ale bardzo wzniosła i wzruszająca. Kpt. Szypka otrzymał m.in. z rąk Katarzyny Dydek jedną z ostatnich koszulek reprezentacyjnych, w jakiej występowała Małgorzata Dydek—niezwykła osobowość sportowa, której Krystian zadedykował swój start w OSTAR.

Relacja i zdjęcia z pożegnania jachtu w Gdyni na stronie projektu www.ostarfordydek.pl

Trasa do Plymouth została podzielona na 2 etapy. Pierwszy etap, zgodnie z planem zakończył się w niedzielę 5 maja w Amsterdamie. Po kilkudniowym postoju jacht wypłynie 12 maja wprost do Plymouth, gdzie odbędzie się ostateczne dotrymowanie jachtu oraz treningi skippera. Nad tymi aspektami czuwać będą Jarek Kaczorowski i Marek "Goły" Gałkiewicz, którzy dołączyli do zespołu jeszcze w Gdyni.

W czasie całej trasy z Gdyni do Polski testowane i konfigurowane są wszystkie nowinki techniczne na jachcie, m.in. zmodernizowany takielunek, nowe żagle, nowa elektronika nawigacyjna i system zasilania.

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl