POZŻ mecenasem startu s/y Sunrise w OSTAR 2013

16.12.2012

Przygotowania do startu kpt. Krystiana Szypki w transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013 weszły w ostatnią fazę. Najbliższe 5 miesięcy to ogrom pracy przy jachcie, jego doposażenie adekwatne do surowych wymogów północnego Atlantyku oraz aspekty organizacyjne związane z formalnościami kwalifikacyjnymi. W tym bardzo trudnym okresie s/y Sunrise i kpt. Szypka zyskali kluczowe wsparcie ze strony Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Objęcie startu w OSTAR 2013 patronatem POZŻ pomoże między innymi w promocji tego wydarzenia oraz pozyskaniu wsparcia pomorskiego środowiska żeglarskiego i biznesowego. Zaangażowanie POZŻ wpisuje się tym samym w piękną tradycję wspierania ambitnych przedsięwzięć polskich oceanicznych żeglarzy samotników, s/y Sunrise z kolei z dumą nosił będzie banderę POZŻ po oceanicznych wodach i w portach po obu stronach Atlantyku. W ramach promocji projektu przewidziano także szereg imprez i rejsów towarzyszących, m.in. w zakresie edukacji morskiej młodzieży.

Jacht obecnie korzysta z gościnności mariny Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku, gdzie rozpoczęły się już prace modernizacyjne, przeglądy i pomiary. W najbliższych dniach przewiduje się demontaż masztu i steru. Przed wypłynięciem do Plymouth sprawdzony musi być każdy element wyposażenia, kadłub i takielunek. Wykonane będą także nowe żagle sztormowe i na ciężkie warunki pogodowe. W kolejce czeka jeszcze m.in. montaż radaru, aktywnego reflektora radarowego i generatora prądowego. OSTAR to wyścig pod wiatr, prąd i atlantycką falę, nie może być zatem mowy o niedomaganiach sprzętowych, które nie tylko zmniejszyły by szanse na dobre miejsce w rywalizacji ale mogłyby zagrozić bezpieczeństwu jachtu i skippera.

 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób zarówno z pomorskiej jak i zachodniopomorskiej społeczności żeglarskiej wszystkie przygotowania powinny zakończyć się zgodnie z planem.

 

RAZEM BUDUJEMY POZYTYWNE OBLICZE POLSKIEGO ŻEGLARSTWA!

 

Kontakt

Szef Projektu, Skipper
Radosław Kowalczyk
tel. +48 668 454 650
e-mail: radek@oceanTEAM.pl

Marketing i Promocja, Skipper
Krystian Szypka
tel. +48 501 664 314
e-mail: krystian@oceanTEAM.pl